Кухонна меблі повинні зберігатися і експлуатуватися в сухих і теплих приміщеннях, що мають опалення та вентиляцію, при температурі не нижче +10 ° і не вище +40 ° при відносній вологості повітря 65-85%.
Меблі для кухні повинна бути захищена від тривалого впливу прямих сонячних променів і близько розташованих опалювальних приладів, так як це може викликати зміну кольору (потьмяніння) фасадів. В окремих випадках можуть з’явитися тріщини лакового покриття.
Поверхня деталей кухні слід оберігати від потрапляння вологи, щоб уникнути розбухання каркасів, фасадів з дерева, фасадів з МДФ і стільниці, відклеювання крайок на бічних поверхнях.
Неприпустимо попадання на лакові поверхні кухонних меблів рідин, що розчиняють лакофарбові плівки (спирт, ацетон, бензин).
Не допускається ставити на стільницю розпечені предмети. Бажано, щоб предмети, які Ви ставите на робочі поверхні, мали температуру не більше 100 градусів.
Не допускається проводити роботи, пов’язані з механічними впливами на покриття (нарізка овочів, відбиття м’яса тощо). Всі роботи гострими предметами проводити тільки на спеціальних дошках розділювальних.
При ослабленні кріплень їх необхідно підтягувати.
Пам’ятайте, що більшість дверей шаф і тумб меблів кухні можуть відкриватися на кут не більше 110 градусів. Будьте обережні: при спробі відкрити двері на більший кут петлі можуть вийти з ладу.
При використанні меблевих виробів не слід докладати надмірних зусиль для відчинення дверей, висувних ящиків та інших рухомих частин. Їх належна робота забезпечується шляхом регулювання петель, або змащення напрямних рейок парафіном або аналогічним за своїми фізико-хімічними якостями неагресивними засобами.
Для догляду за кухнею потрібно використовувати спеціальний засіб по догляду за меблями. Щоб уникнути пошкодження поверхні меблів кухні не можна використовувати зернисті (абразівосодержащіе) порошки. Уникайте тривалого зволоження деталей меблевого гарнітура. Видалення пилу з поверхні елементів кухні слід виробляти сухою м’якою тканиною (фланель і т.п.).
Догляд за кухнею
Меблі для кухні, виконана з масиву натурального дерева і шпони, особлива. І доглядати за нею потрібно ретельно і не поспішаючи. Тут звичайні «мильні розчини» не підійдуть. Кошти потрібні спеціальні, створені для догляду за натуральною деревиною, обробленої лаком.

Другий популярний матеріал – це МДФ (похідне з деревини високої щільності і вологостійкості), покритий плівкою ПВХ або емаллю. Фасади з МДФ – це воістину досягнення меблевої промисловості і справжній подарунок господині. Так як в основі лежить все та ж натуральна деревина, то за своєю екологічності ці фасади не поступаються натуральному масиву. Але емалеве або плівкове покриття і сучасна «бескромочная» технологія роблять їх абсолютно некапризну у догляді. Такі меблі можна мити, протирати і обробляти масою чистячих засобів без особливих протипоказань (головне, щоб вони не містили хлору). Поправку робимо тільки на глянець. Глянцева поверхня, як і будь-яка лакова або полірована, не терпить абаразівності, порошків і щіточок. Але і дихати на неї до запотівання з подальшою протиранням м’якою ганчіркою теж не обов’язково. Досить будь-якого засобу на мильній основі.

Третій матеріал для виробництва меблів – ДСП, але роблять з неї в основному корпусу кухні – полиці, верх, низ, боковини. Догляд за ними простий і невибагливий. Сучасна якісна ДСП, що має у своєму сертифікаті клас емісії Е-1, і торці якої оброблені пластиковими або меламінірованнимі крайками витримає будь-яку чищення обробку. Головна умова – не залишайте вологими торці. Ніяка кромка не захистить від проникнення вологи в ДСП на стику кромки і ДСП. ДСП може від цього розбухнути.

Що експлуатується на кухні в першу чергу і найактивніше?
Звичайно, стільниця. Саме на ній розташовується маса дряпаючих металевих підставок, кухонні аксесуари та побутова техніка. Саме на неї і акуратно кладуться і поспіхом кидаються під час готування всілякі вилки, ложки і ножі. Як правило, якісної стільниці навіть при надактивного експлуатації нічого не загрожує. Але й тут треба знати правила догляду. Догляд полягає в наступних нюансах. Перше: різати і відбивати все-таки на розділювальних дошках, а не прямо не стільниці; друге: дуже гаряче не ставити, а якщо ставити, то лише на кілька хвилин, третє: не давати воді застоюватися в місцях стику стільниць між собою і в місцях стику стільниці та її кромки.
Окремо варто поговорити про очисниках повітря і вентиляції, як засобі по догляду за кухонними меблями. Правильно розрахувати параметри і підібрати підходящу по дизайну конструкцію витяжки зовсім не складно, а результат не змусить себе довго чекати: кількість осідає на меблях жиру різко скоротиться.
Експлуатація фасадів МДФ + плівка ПВХ
Правила експлуатації деталей з МДФ, покритих плівкою ПВХ.
1. Загальні рекомендації:
– Температура експлуатації: від +10 до +70 град.С;
– Відносна вологість повітря – не більше 80%;
– Не піддавати деталі перепадів температур;
– Уникати попадання прямих сонячних променів на поверхню виробу;
– Не допускати прямого контакту деталей з поверхнями, температура яких перевищує 70 град.С;
– Не піддавати вироби тривалого впливу гарячого повітря (наприклад, від нещільно закритого духового шафи), так як це може призвести до відшарування плівки та її деформації;
– Охороняти від удару, так як плівка не є протиударним матеріалом.
2. Рекомендації по догляду:
– Для догляду використовувати тільки вологу м’яку тканину і спеціальні засоби по догляду за меблями;
– Забороняється застосування агресивних або абразивних миючих засобів і матеріалів;
– Не рекомендується натирати фасади, особливо, вкриті глянцевою плівкою, тому що це приводить до утворення дрібних подряпин, видимих у відбитому світлі.
3. Рекомендації по установці:
– Не рекомендується встановлювати вироби в зоні прямого впливу теплового випромінювання від побутових приладів (духовки, плити, радіаторів і т.д., в тому числі пара);
– Модулі, розташовані по обидві сторони від витяжки, рекомендується встановлювати вище рівня нижнього зрізу витяжки;
– Не допускати використання жарочної шафи, який не відповідає ГОСТам для забудови в меблі;
– Проводити роботи з виробами лише на гладких і рівних поверхнях, що виключають дряпання плівкового покриття;
– Знімати захисну плівку з фасадів, покритих глянсовою ПВХ, слід тільки після встановлення меблів без застосування гострого інструменту.